Extremalna przygoda

Ekstremalne atrakcje

Duże i małe emocje w malowniczej Ustce i okolicy.
Szukasz nowych wrażeń i nie możesz długo usiedzieć w jednym miejscu? Masz w sobie mnóstwo energii? Ekstremalne Prezenty - Przygoda z Adrenaliną to coś w sam raz dla Ciebie! Odkryj w sobie możliwości, jakich się nie spodziewałeś. Czy już wiesz, jak to jest oglądać powierzchnię naszej planety z dużej wysokości? Już teraz przekonaj się, że możesz latać paralotnią. Mocny wypoczynek i sport na wolnym powietrzu stworzony został dla osób, które lubią niecodzienne wrażenia i nie boją się ciekawych nowych wyzwań i przygód.
Jeśli chcecie przeżyć prawdziwą przygodę, przekroczyć barierę strachu, pokonać swoje słabości...

Park linowy
Park linowy

Park linowy w Ustce powstał w 2010 roku. Usytuowany jest w pasie nadmorskim w lesie sosnowym w wśród klimatycznych wydm 50 metrów od morza. Park linowy to niezwykłe miejsce dla nieprzeciętnych ludzi. Stworzony został dla wszystkich osób kochających mocne wrażenia, wypoczynek i sport na wolnym powietrzu, którzy nie boją się ciekawych nowych wyzwań i przygód. W parku linowym zostało przygotowanych 60 atrakcji rozmieszczonych na 3 trasach: dziecięca, trasa średnia (średnio-trudna), trasa wysoka (trudna).

Park linowy
Paintball
Paintball

Na terenie gminy Ustka możliwe jest również zorganizowanie zabawy painballowej. Paintball to rodzaj gry zespołowej, która polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry. Możliwe są różne scenariusze gry oraz warianty pakietowe. Zawody paintballowi możliwe sa po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Paintball
Jazda konna
Jazda konna

Około 5 km od hotelu znajduje się również stadnina koni „Anka” prowadzona przez rodzinę Państwa Lipczyńskich. W stadninie znajduje się 30 koni rasy małopolskiej, wielkopolskiej, półkrwi arabskiej oraz odpowiednich dla dzieci koników polskich i kuców. Wszystkie konie od lat pracują w rekreacji, są spokojne i przyjazne. Stadnina prowadzi naukę jazdy konnej, treningi na padoku, organizuje wyjazdy w teren oraz zajęcia z hipoterapii i przejażdżki ekskluzywną bryczką. Wielką popularnością cieszą się wyjazdy nad morze na czas wschodu lub zachodu słońca. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych instruktorów. Zarówno jazda konna jak i przejażdżki bryczką możliwe są po wstępnym uzgodnieniu terminu.

Jazda konna
Nurkowanie
Nurkowanie

W Ustce działa również Centrum Nurkowe USTKA - klub zrzeszający miłośników nurkowania, który powstał przy firmie STADAN zajmującej się między innymi pracami podwodnymi, szkoleniem płetwonurków, organizowaniem wyjazdów nurkowych w kraju jak i za granicą, a także sprzedażą sprzętu nurkowego. Centrum powstało na początku 2000 r. Klub organizuje szeroką gamę szkoleń nurkowych dla początkujących oraz zaawansowanych nurków. Instruktorzy to profesjonaliści i pasjonaci. Podczas szkoleń największy nacisk kładą na bezpieczeństwo. Zajęcia prowadzone są w ciekawej formie dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych, na basenie, jeziorach oraz na morzu.

Nurkowanie
Spływy kajakowe
Spływy kajakowe

W okresie wakacyjnym w Ustce zapraszamy także na krótkie, trzy-czterogodzinne spływy indywidualne na trasie Machowino – Ustka (17 km). Spływy te odbywają się od kwietnia do końca września. Firma, która organizuje spływ zapewnia: kajaki dwuosobowe z laminatu wraz z wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi, transport sprzętu z miejsca lądowania do bazy w Bydlinie, instruktaż z zakresu techniki kajakarskiej i warunków bezpieczeństwa, informację dotyczące aktualnego stanu szlaku wodnego, przewodnika. Spływy możliwe są na trasach: Słupsk - Machowino (ok. 17km), Machowino - Ustka (ok. 17 km), Słupsk - Ustka (ok. 34 km). Te dwa odcinki mają zbliżoną skalę trudności i przepływa się je średnio w 3 do 4 godzin, przy zachowaniu bardzo umiarkowanego tempa.

Spływy kajakowe
Rejsy wędkarskie
Rejsy wędkarskie

Dla osób szukających wrażeń w Ustce oferowane są również wyprawy morskie - rejsy wędkarskie. Rejsy odbywają się na wyremontowanej jednostce dostosowanej do potrzeb wędkarzy, która umożliwia wygodne i bezpieczne wędkarstwo morskie. Można swobodnie łapać ryby ze stanowisk na zewnatrz. Dla członków wyprawy, którzy jeszcze nie próbowali tej przygody, i dla tych, którzy nie zabrali ze sobą sprzętu wędkarskiego udostępniane są w pełni uzbrojone wędki. Podczas rejsu zapewniany jest gorący posiłek, napoje: kawa i herbata, woda oraz zimne napoje. Złowiona ryba należy do uczestników rejsu.

Rejsy wędkarskie
Żeglarstwo
Żeglarstwo

W Ustce działa również Szkoła sportów wodnych "HALS", istniejąca od 2000 r. Kadrę w szkole tworzy zespół osób z dużym doświadczeniem żeglarskim zarówno na śródlądziu jak i na morzu, posiadając stopnie żeglarskie i motorowodne, od sternika do kapitana. Zespół legitymuje się ponadto uprawnieniami instruktorów żeglarstwa oraz instruktorów motorowodnych. Część z nich posiada także stopień ratownika WOPR. Wszyscy instruktorzy posiadają przygotowanie pedagogiczne do pracy z młodzieżą. Swoją ofertę Szkoła kieruje do wszystkich pragnących zdobyć odpowiednie uprawnienia oraz umiejętności, a co za tym idzie nabyć nowe cenne doświadczenia, nie tylko sportowe.

Żeglarstwo
Paralotniarstwo
Paralotniarstwo

W Ustce oferowane są przez cały rok również loty na paralotni dwumiejscowej (tzw. tandemie) z doświadczonym pilotem. Firma która oferuje loty na klifie nadmorskim lub za wyciągarką, umożliwia długotrwale loty paralotniowe. Loty na paralotni w Ustce to wspaniała przygoda i niepowtarzalne emocje! Lot w tandemie z doświadczonym pilotem tandemowym jest doskonałym sposobem na prawdziwe latanie bez wcześniejszego intensywnego szkolenia i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Paralotniarstwo
Kitesurfing
Kitesurfing

W Ustce działa również w okresie wakacji Szkoła kitesurfingu tzw. "latawco-deskowników". Kitesurfing także nazywany  kiteboarding  jest sportem  wodnym, rodzajem surfingu, technicznie podobny do windsurfingu, jednak różni się znacząco w sposobie prowadzenia deski – prowadzi się ją tak jak podczas jazdy na fali, na krawędzi (podobnie do snowboardu), w windsurfingu natomiast deska prowadzona jest płasko.

Kitesurfing

PFR